14/02/2018 • 23:51
ΠΑΟΚ
13/02/2018 • 22:26

Κούνησε σεντόνι ο ΠΑΟΚ, 3-1 την Χάλκμπανκ

Με πρώτο σκόρερ τον Ουτσίκοφ, αποτελεσματικούς τους Κουμεντάκη και Γκιόν και μαέστρο τον Τερζή ο ΠΑΟΚ πήρε νίκη γοήτρου και ουσίας στην Πυλαία με 3-1 σετ (25-16, 16-25, 26-24, 25-20) επί της τουρκικής Χάλκμπανκ για την 5η αγωνιστική του Β΄ ομίλου του Τσάμπιονς Λιγκ.

Δια περιπάτου στα προημιτελικά του Challenge Cup ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός απέδειξε και στο δεύτερο παιχνίδι, ότι ήταν πολύ ανώτερος από την αντίπαλο του, την Λοκομοτίβ Μπακού και με 3-0 σετ (12-25, 20-25, 24-26), μέσα στην έδρα των Αζέρων, πήρε το «εισιτήριο» για τα προημιτελικά του Challenge Cup Ανδρών στο βόλεϊ.

ΠΑΟΚ
    31/01/2018 • 23:58
    Φοίνικας Σύρου
    31/01/2018 • 22:04

Ευρωπαϊκός αποκλεισμός με νίκη για τον Φοίνικα

Με ψηλά το κεφάλι αποχαιρέτησε την Ευρώπη ο Φοίνικας Σύρου. Οι Συριανοί, αν και νίκησαν 3-2 σετ (29-31, 25-22, 23-25, 25-22, 15-12) την Μοντανά, αποκλείστηκαν από την συνέχεια του Challenge Cup, πληρώνοντας το μάρμαρο από την ήττα στην Βουλγαρία με 3-1 σετ.

Ο Μενέλαος Κοκκινάκης
    31/01/2018 • 13:20
      ΠΑΟΚ, βόλεϊ
      18/01/2018 • 22:38

Δεν άντεξε ο ΠΑΟΚ, φοβερός Πρωτοψάλτης

Χωρίς νίκη για 3ο συνεχόμενο ματς έμεινε ο ΠΑΟΚ στον όμιλο του Τσάμπιονς Λίγκ. Οι πρωταθλητές αν και προηγηθηκαν 2-0 σετ της Γερμανικής Φριντριχσχάφεν ηττήθηκαν με 3-2 σετ (17-25, 28-30, 25-14, 25-17, 15-9) με τα περιθώρια διάκρισης-πρόκρισης στην επόμενη φάση να στενεύουν απειλητικά.

09/01/2018 • 21:28

Ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε για τον Ολυμπιακό…

Την ευκαιρία να κάνει μια καλή προπόνηση κόντρα στην Ισπανική Λογκρόνιο για 67 λεπτά είχε ο Ολυμπιακός στο «Μελίνα Μερκούρη». Οι «ερυθρόλευκες» έκαναν το αυτονόητο, νίκησαν 3-0 σετ (25-18, 25-12, 25-17) και προκρίθηκαν στις «16» καλύτερες ομάδες του θεσμού.

Η Κατερίνα Γιώτα
      08/01/2018 • 23:18

Γιώτα: «Μπορούμε την πρόκριση»

Ο Ολυμπιακός είναι έτοιμος για τη ρεβάνς των «32» του Τσάλεντζ Καπ βόλεϊ γυναικών κόντρα στην Λογκρόνιο, με την Κατερίνα Γιώτα να περιμένει την υποστήριξη του κόσμου.

Εθνική Παίδων
      07/01/2018 • 19:47

Στο euro η Εθνική Παίδων

Μετά τη νίκη με 3-1 σετ της Πορτογαλίας επί της Λετονίας, η Ελλάδα ανεξαρτήτως αποτελέσματος με την Ισπανία, θα καταλάβει την 1η θέση στον προκριματικό όμιλο που φιλοξένησε στο κλειστό του Ρέντη «Μελίνα Μερκούρη» και θα βρεθεί στα τελικά του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος που θα γίνουν στην Τσεχία και την Σλοβακία από 7 έως 15 Απριλίου 2018.

13/02/2018 • 17:00